Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde pek çok ev modeli ortaya çıkmıştır. İnşaat sektörünün bu denli gelişmesi nedeniyle yeni yeni ev modelleri insanların kullanımına sunuluyor. Bu yeni ev modelleri arasında şüphesiz en çok göze çarpanı prefabrik ev modelleridir. Nestavilla firması olarak biz de bu yapıları ev sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaçları doğrultusunda inşa ediyoruz.

Prefabrik Ev Nedir?

Bu yapı modeli betonarme binalar gibi uzun süren inşaatlar gibi olmayıp hazır parçaların birleştirilmesi sonucunda yapılan bir modeldir. Müşteri istekleri doğrultusunda fabrikada özel olarak üretilen ev malzemeleri kısa süre içerisinde birleştirilerek teslim edilmektedir. Firmamız müşterilerin beğendikleri modellere uygun parçaları temin ettikten sonra pencere, kapı, duvar, çatı, tuvalet ve zemin gibi bütün malzemelerin montajını gerçekleştirerek evleri sahiplerine teslim ediyor.

Prefabrik evlerin daha çok tercih edilmesinde birçok önemli faktör rol oynamaktadır. Bunların içerisinde şüphesiz en önemli faktör inşa süresinin kısa oluşudur. Ayrıca betonarme yapıların aksine daha az tadilat gerektirdiğinden ve kullanım ömrünün fazla olmasından dolayı tercih edilme sıklığı artış gösteriyor.

Klasik inşa yöntemleri ile inşa edilen evler çoğu zaman mimari detaylardan olayı istenilen biçimde olmamaktadır. Ancak prefabrik evlerin Nestavilla firması kalitesiyle buluşmasından dolayı insanlar neredeyse istedikleri her modele sahip olabilmektedir. Bu noktada model seçimi aşamasında müşterilere onlarca model sunarken aynı zamanda onların isteklerini de göz önünde bulundurarak modellemeler yapıyoruz. Bu sayede evi teslim ettiğimizde kullanıcılar hayallerindeki evlere sahip olabilmektedir.

Hangi Evlerde Prefabrik Kullanıyoruz?

Firma olarak prefabrik yapı modelini pek çok ev modelinde kullanmaktayız. Başta prefabrik villa ve prefabrik dubleks ev modelleri olmak üzere birçok evde bu yöntemi kullanmaktayız.

Villa ya da dubleks sahibi olmak isteyenler evin büyüklüğü nedeniyle tadilata daha fazla zaman ayırmak istemezler. Bu noktada en iyi tercih prefabrikten yana olmakta. Ayrıca kullanılan malzemeler sayesinde dış görünüm de bir hayli çarpıcı olduğundan prefabrik modeller betonarme yapılara oranla bir adım daha öndedir.

Neden Prefabrik Ev?

Ev sahibi olmak isteyen insanlar bu yapının klasik yöntemlere göre neden daha avantajlı olduğunu merak ederler. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki o da bu yapıların yapım süreci klasik yöntemlere göre daha kısa olmaktadır. Klasik evler yapılırken öncelikle ağaç, çimento, beton ve demir gibi temel malzemeleri ardından da iç dizayn için mermer, parke, kapı ve pencere gibi parçalar aşamalar halinde birleştirilip inşa süreci tamamlanırken prefabrik evlerde bu aşama daha basittir. İhtiyaçlar doğrultusunda belirlenen parçalar fabrika ortamında birleştirilir ve ardından evin yapılacağı alana getirtilerek birkaç gün içerisinde montajı tamamlanır. Çoğunlukla duvarlar, kapılar ve pencere gibi dış cephe malzemeleri fabrika ortamında birleştirilirken diğer iç dizayn malzemeleri evin yapılacağı alanda montaj edilmektedir.

Nestavilla firması olarak kullanım amaçlarına göre çok sayıda prefabrik ev modeli sunuyoruz. Müşterinin tercihine göre 1+1 modellerden büyük villalara kadar pek çok modeli istenilen şekilde yaparak kısa süre içerisinde teslim ediyoruz. Kullandığımız malzemelerin ve işçiliğin kalitesi, teslimat süreci, sipariş öncesi ve sonrası destek gibi pek çok faktöre dikkat ederek müşteri memnuniyetini vadediyoruz.

Prefabrik evler tercih edilirken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bunlar içerisinde en önemli olanı inşa edilecek evin nerede olacağıdır. Çünkü hava koşulları bu ev modeli için dikkat edilmesi gereken bir faktördür. Ancak bu noktada firma olarak önceden evin yapılacağı yer hakkında bilgi sahibi olunarak yapıların seçimini ona göre yapıyoruz. Özellikle rüzgâr gibi sert hava koşullarının hâkim olduğu alanlara yapılacak prefabrik evlerin inşa süresinde daha özverili davranarak müşterilerimiz için en güvenli yapıları inşa ediyoruz. Bunun dışında kullanılacak malzemenin seçimi, üretim aşaması, montaj, işçilik ve dizayn gibi önemli aşamalara da dikkat ediyor ve ev sahipleri için güzel bir deneyim sağlıyoruz.

Prefabrik Evlerin Ömrü Ne Kadardır, Dayanıklı Mıdır?

Prefabrik ev yaptırmak isteyen müşterilerimizin en çok merak ettiği soru bu yapıların ömrünün ne kadar olduğudur. Şunu belirtmeliyiz ki ortalama malzemeler kullanıldığında dahi bu yapıların ömrü en az 50 yıl olmaktadır. Ancak Nestavilla olarak en kaliteli malzemeleri en iyi işçilikle kullandığımız için bu yapıların ömürleri çok daha fazla olmaktadır. Evin modeli ve büyüklüğü fark etmeksizin her türlü hava koşuluna uygun olarak inşa ettiğimiz prefabrik evler uzun yıllar boyunca hiçbir problem yaratmazlar.

Prefabrik ev yaptırmak isteyen müşterilerin sorduğu diğer bir soru ise bu yapıların ne kadar dayanıklı olduğudur. Özellikle deprem bölgelerinde yaşayan müşterilerimiz biraz daha çekingen olabilmekte ve beton yapılara yönelebilmektedir. Ancak belirtmekte fayda var ki bu yapılar deprem gibi büyük doğal afetlerde beton yapılara oranla daha dayanıklı olmaktadır. Bu yapılarda hafif çeliklerin kullanılması ve evin genel ağırlığının az olması nedeniyle zemine daha fazla uyum sağlamakta ve büyük bir koruma sağlamaktadır. Ayrıca firma olarak kullandığımız malzemelerin kaliteli olması ve bu malzemelerin iyi bir işçilikle inşaatta kullanılması bu evleri daha dayanıklı bir hale getirmektedir.

Nestavilla firması olarak müşterilerimizi için en iyi seçimlerden biri olmaya devam ediyoruz. Uzun yıllardır prefabrik sektöründe bulunmamızın verdiği tecrübe sayesinde en iyi müşteri memnuniyetini sunuyoruz. Ayrıca yapımını gerçekleştirdiğimiz evlerin referansı ile birlikte ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir güvence sağlıyoruz.

Hayalinizdeki eve en ekonomik koşullarla sahip olmak istiyorsanız prefabrike yapı sistemiyle üretilen Nestavilla Plain Evleri tam size göre!

Prefabrike panel yapı sistemi ile üretilen, pratik ve ekonomik Nestavilla Plain evleri, çok sayıda modeli, açık veya bağımsız mutfak ile farklı çatı seçenekleriyle ihtiyaçlara uygun ekonomik çözümler sunuyor. Nestavilla Plain, gereksiz işçilik ve şantiye maliyetlerini ortadan kaldırıyor ve inşaat süresinden de tasarruf sağlıyor.

Nestavilla Plain, bulunduğu bölgenin deprem ve iklim özellikleri analiz edilerek tasarlanıyor ve bu sayede araziden ve iklimden kaynaklanan tüm zorlukları ortadan kaldırıyor. Doğayla baş başa kalmak isteyenler için Nestavilla Plain, üstün yalıtım özellikleri barındırıyor.

Tasarımı ve montajı çok kısa sürede tamamlanan, sunduğu özelliklerle beklentileri tam olarak karşılayan, çok ekonomik bir seçenek olarak öne çıkan Nestavilla Plain evlerini tüm detaylarıyla görmek ve modeller hakkında bilgi almak isterseniz showroom ve bayilerimize bekleriz.

DIŞ DUVAR
Dış Duvar Kalınlığı 100 mm
Yükseklik (h) 2500 mm
Dış Cephe Kaplaması 8 mm kalınlıkta Fibercement
(Yanmaz, Sudan etkilenmez, A1 Sınıfı, Presle Güçlendirilmiş)
Isı Yalıtım Malzemesi 84 mm kalınlıkta EPS (14 kg/m³)
Yangın Direnci DIN 4102 ‘ e göre “zor alev alma özelliğinde ” olan “B1” sınıfındadır.
Panel Birleşim Sistemi Özel olarak tasarlanmış ve detaylandırılmış Galvanizli birleşim elemanları ile kaynak kullanılmadan sağlanmaktadır.
Dış Duvar İç kaplama 8 mm kalınlıkta Fibercement
(Yanmaz, Sudan etkilenmez, A1 Sınıfı, Presle Güçlendirilmiş)
İÇ DUVAR
İç Duvar Kalınlığı 60 mm
Yükseklik (h) 2500 mm
İç Cephe Kaplaması 8 mm kalınlıkta Fibercement
(Yanmaz, Sudan etkilenmez, A1 Sınıfı, Presle Güçlendirilmiş)
Isı Yalıtım Malzemesi 44 mm kalınlıkta EPS (14 kg/m³)
Yangın Direnci DIN 4102 ‘ e göre “zor alev alma özelliğinde ” olan “B1” sınıfındadır.
Panel Birleşim Sistemi Özel olarak tasarlanmış ve detaylandırılmış Galvanizli birleşim elemanları ile kaynak kullanılmadan sağlanmaktadır.
İç Duvar İç kaplama 8 mm kalınlıkta Fibercement
(Yanmaz, Sudan etkilenmez, A1 Sınıfı, Presle Güçlendirilmiş)
ÇATI KAPLAMA
Çatı kaplaması 0,50 mm 27/200 formunda boyalı trapez kesitli sac
Aşık Özel Şekillendirilmiş galvanizli profil aşık
Çatı Taşıyıcı Sistem Galvanizli sacdan özel olarak dizayn edilen profillerinden oluşmaktadır.
Birleşimler kaynak kullanılmadan cıvata ve vida ile yapılmaktadır
Saçak Baş makas bölümü 2 cm, diğer yönde 15 cm genişliktedir.
Yağmur Oluğu Dere ve iniş dâhil edilmiştir.
Saçak Havalandırma Terlemeyi önlemek ve çatı arası havalandırma için saçaklarda ve makas alın V‘lerinde havalandırma delikleri yer almaktadır.
KAPILAR
DIŞ KAPILAR (ÇELİK)
Ölçü 860*1960 mm
Kapı Mobilyasız Çelik Kapı
Kapı Kasası 1,5 mm galvanizli sac
DIŞ KAPILAR (DUBLE ALÜMİNYUM)
Ölçü 1600*1960 mm
Kapı Alüminyum Kapı (1/2 Cam – 1/2 Lambri)
Kapı Kasası 1,5 mm galvanizli sac
DIŞ KAPILAR (PVC SÜRGÜLÜ)
Ölçü 1600*1960 mm
Kapı PVC cam tek kanat açılır sürgü Kapı
Kapı Kasası Beyaz PVC
İÇ KAPILAR
Ölçü 860*1960 mm
Kapı Amerikan Panel
Kapı Kasası 1,2 mm galvanizli sac (Elektrostatik fırın boyalı)(RAL 9002)
PENCERELER
Normal Pencere 100x120 cm boyutlarında PVC doğrama
Çift Açılır mekanizması Hariçtir.
Vasistas Pencere 40x60 cm boyutlarında PVC doğrama.
Sineklik Hariçtir.
TAVAN
Asma Tavan Kaplama
Kuru Hacimler 12,5 mm kalınlıkta 60x120 Boyalı Alçı Levha (Fx)
Islak Hacimler 12,5 mm kalınlıkta 60x120 suya dayanıklı alçı levha (Wr)
Yalıtım Malzemesi 80 mm kalınlıkta Camyünü
Asma Tavan Konstrüksiyonu Özel olarak dizayn edilen Galvanizli RAL 9002 elektrostatik fırın boyalı Omega Profillerdir